MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Švédský soud rozhodl: Znázorňovat nahého Mohameda s devítiletou manželkou je legální (The Local)

Ilustrace k článku: Švédský soud rozhodl: Znázorňovat nahého Mohameda s devítiletou manželkou je legální (The Local)

Malmö – Okresní soud zprostil žaloby Carla P Herslowa, komunálního politika za stranu Skåne (Skånepartiet), která byla obžalována z podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel na základě etnické příslušnosti.

Politická strana Skåne v rámci protiimigrační kampaně před volbami vylepovala plakáty s nahým starcem, který vede za ruku dívku s panenkou a nápisem „Jemu je 53, jí je 9 let. Chceme takové svatby vidět i nás?“ Plakát reaguje na sňatek zakladatele islámu Mohameda s šestiletou dívkou, se kterou měl od jejích devíti let pohlavní styk.

Žalobu podal prokurátor Bo Birgerson z Kanceláře spravedlnosti (Justitiekanslern – JK) s odůvodněním, že plakát prokazuje neúctu k muslimům. Obviněný Herslow u soudu argumentoval, že plakát má za cíl podnítit debatu o islámu, který je podle něj neslučitelný s demokracií a rovností.

Okresní soud v Malmö žalobu zamítl s odůvodněním, že plakát je v souladu se zákonem o svobodě tisku a právními předpisy a obžalovaného politika osvobodil.

Svaté islámské texty k tématu referují:
„Ajíša řekla. Posel Alláhův se se mnou oženil, když mi bylo sedm let. (Komentátor Sulaiman řekl: šest let). Souložil se mnou, když mi bylo devět.“ (Abu-Dawud 2:2116)

„Ajíša uvedla, že posel Alláhův se s ní oženil, když jí bylo sedm let a když jí bylo devět let, odvedli ji k němu do domu jako nevěstu a svoje panenky si nesla s sebou. “ (Sahih Muslim 8:3311)

„Ajíša řekla: A pak mě odvedli, připravili a oblékli. Poté mě odvedli k Poslu Alláhovu (mír s ním) a on se mnou souložil, když mi bylo devět let.“ (Abu Dawud 41:4915)

O politické kampani s nahým Mohamedem jsme vás informovali v dubnu 2010 v článku: Předvolební kampaň zobrazuje Mohameda jako pedofila (Sydsvenskan)
Článek na thelocal.se Externí odkaz
Článek na thelocal.se Externí odkaz
Témata: ,