MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Svět za dvacet let: Muslimové budou tvořit přes čtvrtinu obyvatel Země (Ihned)

Ilustrace k článku: Svět za dvacet let: Muslimové budou tvořit přes čtvrtinu obyvatel Země (Ihned)

Muslimská populace poroste dvakrát rychleji než nemuslimská. V Evropě se muslimské obyvatelstvo za 20 let zvýší o třetinu z dnešních 44,1 milionu obyvatel na 58,2 milionu, tedy z šesti na osm procent celkové populace.

Některé evropské země zažijí boom muslimského obyvatelstva a jejich podíl přesáhne deset procent populace. Platí to hlavně pro Belgii, kde se má podíl muslimů na celkové populaci zvýšit z nynějších šesti na 10,6 procenta, a pro Francii, kde podíl počtu muslimů stoupne z dnešních 7,5 procenta na 10,3 procenta.

Ve Švédsku má ve stejném období počet muslimů přeskočit hranici deset procent proti dnešním pěti procentům. Ve Velké Británii podíl muslimského obyvatelstva dosáhne 8,2 procenta (dnes 4,6 procenta) a v Rakousku 9,3 procenta (dnes šest procent). Informace o Česku ani o Slovensku studie neuvádí.

Pokud jde o Evropu, americká organizace předvídá, že muslimské obyvatelstvo se za 20 let zvýší o třetinu z dnešních 44,1 milionu obyvatel na 58,2 milionu, tedy z šesti na osm procent celkové populace.


Článek na zahranicni.ihned.cz Externí odkaz
Článek na novinky.cz Externí odkaz
Článek na tyden.cz Externí odkaz
Článek na denik.cz Externí odkaz
Článek na prvnizpravy.cz Externí odkaz
Článek na zahranicni.eurozpravy.cz Externí odkaz
Článek na spravy.pravda.sk Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Témata: