MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Tunis: Útoky proti synagoze, muslimové vyhrožují židům genocidou (NFJ/ France 24)

Tunis – Početný zástup muslimů pokřikoval antisemitská hesla a slávu Alláhovi před velkou synagogou v Tunisu. Videozáznamy demonstrace se slogany připomínajícími historickou genocidu židů Mohamedovým vojskem jsou umístěna na internetu.

Dav mladých muslimských mužů skandoval před tuniskou Velkou mešitou  pokřik „Allahu akbar“ neboli Alláh je velký. Účastníci si před synagogou připomínali genocidu židovských obyvatel během loupežného nájezdu na město Khaybar, vedené v roce 629 zakladatelem islámu – Mohamedem: „Khaybar Khaybar ya yahud, Jaish Muhammad saya’ud,“neboli „Židé, nezapomeňte na Khaybar, armáda Mohameda se vrací.“ Videozáznam z upomínkové antisemitské akce poté účastníci umístnili na Youtube a Facebook.

YouTube Preview Image

Akce následovala necelý měsíc poté, co lídr židovské komunity v tuniském Gabeši Trabelsi Perez oznámil, že neznámý žhář pálil před synagogou svitky Tóry. Perez je rovněž lídrem unikátní Modré synagogy al-Ghriba na tuniském ostrově Djerba, která se v roce 2002 stala terčem teroristického úroku, při kterém zemřelo 21 lidí, včetně 16 evropských turistů. Za teroristický útok byli odsouzeni islámský duchovní Chálid šajch Muhammad, vězněný na Guantanámu, 2 Tunisané a německý konvertita k islámu.

Vzestup islámského extremismu následuje po zrušení protiteroristického zákona a propouštění islámských extremistů z vězení v rámci demokratizace země. Zrušením protiteroristického zákona pozbyl platnost i zatykač na islamistického lídra Šejka Rašída Ghannúšího, který se vrátil 31.1.2011 z exilu zpátky do Tuniska, aby pozvedl dříve zakázanou islamistickou stranu Ennahda.


Článek na thejerusalemgiftshop.com Externí odkaz
Článek na france24.com Externí odkaz
Článek na https: Externí odkaz
Témata: , ,