MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Tuniská vláda povolí zakázané strany, islamisté vyčkávají ve vězení a plánují účast ve vládě (Deník Referendum)

Ilustrace k článku: Tuniská vláda povolí zakázané strany, islamisté vyčkávají ve vězení a plánují účast ve vládě (Deník Referendum)

Kabinet premiéra Ghannúčího se na své první schůzi dohodl na povolení všech politických stran a propuštění politických vězňů. Lidskoprávní organizace Human Rights Watch kritizuje, že někteří členové islamistických hnutí stále zůstávají za mřížemi. V rámci rozsáhlé amnestie chce vláda propustit všechny politické vězně.

Prozatímní kabinet Muhammada Ghannúčího se na své první schůzce ve čtvrtek dohodl na tom, že povolí činnost všech politických stran zakázaných minulým režimem.  Návrat do země ohlásil předseda zakázané islamistické strany Rašíd Ghannúší. Podle premiéra však bude muset islamista s podobným příjmením počkat až do doby, kdy bude schválen zákon o amnestii politických vězňů, protože jinak mu podle platných zákonů stále hrozí trest smrti za zločiny proti státu. Premiér Ghannúčí také čelí kritice za to, že do vlády sice přijal ministry opozičních levicových stran, ale prozatím zcela opomíjí islamistická hnutí.

Tunisané objevují kouzlo svobody slova, do země proudí cizí knihy i filmy (idnes)
Obyvatelé Tuniska si začínají po pádu autoritářského režimu prezidenta Zína Abidína bin Alího čím dál více užívat svobody slova. Do země mohou volně dovážet knihy, časopisy nebo filmy, na něž donedávna potřebovali povolení. Televize už také začínají informovat o demonstracích, které neberou konce.


Článek na denikreferendum.cz Externí odkaz
Článek na zpravy.idnes.cz Externí odkaz
Témata: