MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Další Pákistánec obviněn z rouhání proti islámu (HM)

Ilustrace k článku: Další Pákistánec obviněn z rouhání proti islámu (HM)

Osmadvacetiletý Dildar Jusaf byl nedávno zatčen a obviněn z rouhání v návaznosti na incident z loňského června, kdy se zastal svého osmiletého synovce napadaného skupinou muslimských chlapců. Dildarův synovec Ehtašam tehdy procházel kolem madrasy (škola pro studium Koránu) když jej náhle obstoupila skupinka sedmi chlapců a začali jej přesvědčovat, aby prohlásil „není Boha kromě Alláha a Muhammad je jeho prorok“. Ehtašam odmítl, načež jej chlapci začali slovně i fyzicky napadat. Naštěstí šel zrovna kolem Dildar, který synovce doprovodil domů.

Záhy se však rozšířila fáma, že Dildar zneuctil muslimské vyznání víry a shromážděné zástupy se začaly dožadovat jeho smrti. Policisté vyzvedli Dildara v zaměstnání, umístili jej do ochranné vazby a obvinili z rouhání. Byl použit paragraf, za který může dostat maximálně tři roky odnětí svobody s možností prominutí trestu – některá obvinění z rouhání mohou skončit až udělením trestu smrti.

Dildarova manželka Nasím se dvěma dětmi musela opustit vesnici, stejně jako Ehtašam s celou svou rodinou. Hlas mučedníků Dildarovu rodinu podporuje a uvězněnému křesťanovi poskytuje právní poradenství. Osada, ve které křesťané žijí, již v minulosti zažila několik případů pronásledování: útočníci vypálili dům patřící místnímu křesťanovi, zabili jednoho pastora a jiného věřícího muže obvinili z rouhání.

(zpráva monitoringu násilí na křesťanech)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: