MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Islámští extrémisté v Somálsku sťali dalšího křesťana (HM)

Ilustrace k článku: Islámští extrémisté v Somálsku sťali dalšího křesťana (HM)

Islámští extrémisté z řad somálské skupiny al-Šabáb minulý měsíc sťali mladého křesťana nedaleko Mogadišu. Šestadvacetiletý Zakaria Hussein Omar, který pracoval pro křesťanskou humanitární organizaci (al-Šabábem zakázanou) byl zavražděn 2. ledna v osadě Cee-arfiid. Ostatky nalezli asi po dvaceti hodinách kočovní pastevci. Blízkému příteli, který Omarovo tělo identifikoval, se Omar údajně svěřil s obavami o svůj život, které v něm vyvolalo právě vydání zákazu činnosti jeho organizace. Omar pracoval jako účetní a ke křesťanství se obrátil před sedmi lety během pobytu v Etiopii. Zanechal po sobě manželku, rodiče, bratra a čtyři sestry.

Loni v září radikálové sťali jiného křesťanského muže, Guleda Jama Muktara, v jeho domě nedaleko Mogadišu. Začátkem téhož měsíce teroristé v jihozápadním Somálsku připravili o hlavu křesťanského konvertitu Juma Nuradin Kamila.

Islamističtí radikálové se snaží zavést nekompromisní verzi islámského právního řádu šaría a zcela vymýtit křesťanství ze země. Somálský prezident Šaríf Ahmed se osobně hlásí k výkladu požadujícímu trest smrti pro každého, kdo opustí islám.

(zpráva monitoringu násilí na křesťanech)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,