MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Pákistánskou křesťanku odsouzenou za urážku islámu se ve vězení pokusili uškrtit, islámští duchovní vypsali za její vraždu finanční odměnu (HM)

Ilustrace k článku: Pákistánskou křesťanku odsouzenou za urážku islámu se ve vězení pokusili uškrtit, islámští duchovní vypsali za její vraždu finanční odměnu (HM)

Asia Bibi, křesťanská manželka a matka odsouzená k trestu smrti za údajné hanobení islámu, nedávno prohlásila, že odpustila svým pronásledovatelům. V rozhovoru s pákistánským novinářem, který jí položil několik otázek připravených americkým kolegou, křesťanka poznamenala, že tráví čas modlitbami a půstem za svou rodinu a ostatní pronásledované věřící.

Asia je zadržována v cele, kterou smí opouštět jen na 30 minut denně. S manželem a dvěma dcerami se vidí hodinu týdně. V interview zmínila, že se ji jeden zaměstnanec věznice nedávno pokusil uškrtit, a také že si sama připravuje jídlo, protože by ho zřízenci mohli otrávit. Organizace Life for All (Život pro každého) podporující její rodinu najala advokáta, který se pokusí soudní rozhodnutí zvrátit. Asia doufá, že bude nakonec propuštěna, svou budoucnost nicméně vkládá do Božích rukou a je připravena přijmout jeho vůli. Islámští duchovní již vypsali odměnu ve výši přibližně 8000 dolarů za její zabití.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,