MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

O webu

O projektu:

Komunikační platforma „Media o islámu“ umožňuje sdílet mezi lidmi se stejným zájmem aktuální články na dané téma . Projekt je koncepčně ojedinělý a obdobou je pouze web „Islam In Europe Blogspot“, který se však zabývá pouze zpravodajstvím z Evropy v anglickém jazyce.

Mediaoislamu.cz přináší:

 1. Komplexní přehledy zpravodajství ze 33 českých a slovenských deníků na jednom místě
  Pouze asi 10% zpráv o islámu naleznete na všech hlavních novinových serverech. Podstatnou část zpráv však najdete pouze na některém ze zpravodajských webů webů. Pokud byste se chtěli získat komplexní přehled zpráv o islámu, museli byste procházet jednotlivě všechny weby. Abychom vám ušetřili práci, přinášíme kompletní zpravodajství z různých zdrojů na jednom místě.Media o islámu strojově prohledává tyto severy:
  Idnes, Lidovky, Novinky, Ihned, Deník, Aktuálně, Rozhlas, Týden, ČT24, Eurozprávy, První zprávy, Reflex, Blesk, Neviditelný pes, České noviny (ČTK), Parlamentní listy, E15, TN Nova, Mediafax, Křesťan dnes, Christnet, Radio Vaticana, Res Claritatis, HM, ROMEA, CRI, SME, HN online, Pravda, Webnoviny, Týždeň, Dnes, TOPKY.
 2. Objektivní informace
  Server primárně neprodukuje vlastní zpravodajství. U nadpisu je uveden autor zprávy (idnes, Lidovky, Novinky, SME…) a krátká citace (perex). Pod perexem je odkaz na originální zprávu, kterou si máte možnost přečíst v plném znění na zpravodajském webu. Media o islámu nevybírá zprávy podle subjektivního hodnocení pozitivní/ negativní, ale podle relevantnosti obsahu. Článek, který může ateista vyhodnotit jako negativní, může se zdát muslimovi pozitivní a naopak, je to tedy čistě individuální záležitost.
 3. Možnost srovnávat, jak o stejné události píší různé deníky
  O významných událostech informuje více periodik naráz. Pod článkem pak není obvyklé tlačítko „odkaz na článek„, ale odkazů je víc a jsou jmenovitě popsány, např: odkaz na idnes, odkaz na SME, odkaz na Novinky. Máte tak možnost srovnání, zda o stejné události píší různé deníky stejně. Popřípadě máte možnost si svobodně zvolit, který z nabízených odkazů si zvolíte k přečtení.
 4. Vyhledávání napříč různými servery
  Okénko „hledat“ umístěné v zápatí umožňuje vyhledání článků napříč zpravodajskými weby.
 5. Vyhledávání podle data
  je umístěno na hlavní straně pod náhledem z Facebooku. Funkce „Zobrazit články podle data“ umožnuje snadné procházení článků z minulosti.
 6. Vyhledávání podle států
  Hlavní nabídka umožňuje zobrazit všechny zprávy z České republiky („z domova“), z Evropy i ze světa. V rámci regionu Evropy nebo světa si můžete zobrazit články týkající se jednotlivé země, např. Itálie, Austrálie, Sýrie apod.
 7. Vytipování podobných článků
  Po rozkliknutí článku se v pravé části stránky zobrazí panel „Podobné články“, který nabízí články s podobným obsahem, které by vás mohly zajímat
 8. Blogy a názory VIP osobností
  Na hlavní straně jsou umístěny 2 samostatné informační panely: panel „BLOGY“ zobrazuje blogy z různých zdrojů s tématem islámu, panel „OSOBNOSTI O ISLÁMU“ vypichuje zajímavá vyjádření politiků a význačných osobností veřejného života.
 9. Zajímavá videa
  Vyhledáváme pro vás zajímavá videa v českém znění na portále Youtube. Dáváme vám možnost shlédnout krátké reportáže, dokumenty i kázání islámských duchovních. Položku „VIDEA“ najdete v hlavní nabídce.
 10. Exkluzivně: Zajímavosti ze zahraničního tisku
  Nepravidelně zveřejňujeme zprávy převzaté ze zahraničních zdrojů, které se čtenář českých nebo slovenských novin neměl šanci dočíst a nás zaujala natolik, že jsme ji přeložili. Zprávy jsou zařazeny pod téma „Ze světového tisku
 11. Třídění informací podle témat
  Každý článek je zařazen do tématické kategorie. Pod článkem tak vidíte témata, do kterých je zařazen, např: „kamenování“, „islám a sport“, apod. Jednotlivá témata skrývají články s relevantním obsahem , které můžete jednoduše zobrazit. Kliknutím na téma „bičování“ tak například zobrazíte všechny články s tématem bičování.
  Celkem zpracováváme přibližně 300 různých temat. Přehled všech témat naleznete v hlavní nabídce: Témata> všechna témata
 12. Odběr zpravodajství prostřednictvím RSS
  „Media o islámu“ podporuje moderní systém RSS čteček. Ty za čtenáře sledují obsah webu a upozorní ho v okamžiku, kdy je vložen nový článek. Prostřednictvím RSS můžete sledovat jak obsah celého webu, tak i jednotlivé konkrétní téma, které vás zajímá. RSS se skrývá pod oranžovou ikonkou vedle názvu tématu. Pokud například chcete obdržet nové zprávy k tématu „Mešita v Brně (stavba nové mešity s minarety za 150 Mil Kč)„, otevřete si stránku s tímto tematem, klikněte na oranžovou ikonku RSS (umístěnou hned pod nadpisem), tím získáte RSS adresu https://www.mediaoislamu.cz/tema/mesita-v-brne/feed/, kterou můžete sledovat prostřednictvím prohlížeče (např. Firefox) nebo prostřednictvím samostatného programu, do kterého tuto adresu nakopírujete (např. Google reader- vyplatí se, pokud pomocí RSS sledujete obsah více webů). RSS za vás poté bude toto téma sledovat a upozorní vás v okamžiku, kdy se na webu objeví nový článek s tímto obsahem.
 13. Odběr přehledu zpráv emailem
  Media o islámu využívá Feed Burner, značkovou službu společnosti Google. Otevřete si hlavní stranu www.mediaoislamu.cz. Po kliknutí na ikonu „Chcete odebírat aktuální zprávy na váš mail nebo pomocí RSS?“ se zobrazí okno služby Feed Burner. Zadejte emailovou adresu, na kterou chcete přehled zasílat a opište z obrázku kontrolní nápis (obrana proti spamu). Poté budete dostávat přehledy zpráv emailem. Zasílání přehledů můžete kdykoliv zrušit pomocí odkazu „odhlásit odběr“ který se nachází na konci emailu se zaslaným přehledem zpráv. Poskytovatelem služby je Google. Media o islámu nemá přístup k emailové adrese, kterou jste zadali.
 14. Podpora Facebooku
  Každý článek můžete jednoduše sdílet pomocí tlačítka na svém profilu na Facebooku. Můžete se také stát našimi fanoušky na Facebooku. V rámci zpravodajství na Facebooku zveřejňujeme cca 1x denně nebo 1x za dva dny vybranou zajímavou zprávu, která nás zaujala. Častěji příspěvky nevkládáme – není naším záměrem spamovat Facebook příspěvky.


Jak nás můžete podpořit:

Pokud vkládáte na internet (například Facebook) odkaz na článek, který vás zaujal, vkládejte odkaz na Media o islámu. Dáváte tak lidem možnost seznámit se s naším webem a nám pomáháte rozšiřovat okruh čtenářů, za což vám děkujeme.

Můžete také učinit drobný finanční dar, který bude použit na modernizaci webu.